تغییر کاربری اراضی و باغات (40)

 

آموخته ها و اندوخته های یک دادفر

تغییر کاربری اراضی و باغات(40)

علی صابری

 

رئیس ارجمند و گرامی شعبه 38 دادگاه های تجدیدنظر استان تهران

با درود و سپاس

درباره پرونده 9809982993500305 به شماره بایگانی 9900406 موضوع پژوهش خواهی آقای مهدی پورقاضی در برابر اداره جهاد کشاورزی شمیرانات نسبت به دادنامه صادر شده از شعبه 101 دادگاه های کیفری 2 رودبار قصران پیرو اعتراض به آگاهی می رسد:

  1. پوزش خواهی بابت دوباره نویسی و بیان دلیل آن:

هر چند در آیین دادرسی کیفری به دلیل چیستی موضوع یعنی بحث جرم و مجازات و طرفیت و مداخله دولت و نفع جامعه تبادل لوایح جایگاه نداشته و می توان حتی هزار لایحه برای اعتراض داد اما از جمله دادفرانی هستیم که آهنگ ایجاد زحمت برای دادگاه نداریم پس با پوزش فراوان و بیکران خواهشمندیم بپذیرید ناچاریم بنویسیم و بنویسیم. تاریخ تنظیم وکالتنامه ( دادفری نامه) نشان می دهد بیش از نیمی از مهلت تجدیدنظرخواهی سپری شده است و با سه روز تعطیلی 14 و 15 خرداد رو به رو بودیم. نیز شلوغی پس از تعطیلات و ناکارآمدی گاه به گاه خدمات الکترونیک قضایی وادارمان کرد بی درنگ تجدیدنظرخواهی کنیم. پس گفته های بسیاری در چنته داریم و با کسب اجازه آن را پیشکش می کنیم. چه، هدف کشف حقیقت و اجرای عدالت است.

  1. معرفی محمد موسوی مقدم کسی که نگاشته اش پیوست این نوشته است:

نامبرده دادرس پیشین دادگستری (معاون آموزش دادگستری گلستان و قم ) و دادفر کنونی است. تا دلتان بخواهد کتاب و مقاله دارد و اما کتاب منحصر به فرد ایشان در موضوع تغییر کاربری کم نظیر که نه بی نظیر است و مانند ندارد. هیچ کس قلم بر نگرفته و این موضوع را به نگارش درنیاورده است. گرچه پژوهش خواهی را با شتاب نوشتیم اما از ایشان خواستیم دادنامه را برایمان به سنجش و داوری بنشیند. او بی طرفانه نکات را نه سرسری بلکه به دقت و بی چشم داشت قلمی کرد انگار که خودش دادفر (وکیل) پژوهش خواه باشد. متن کامل نگاشته او در سامانه به نشانی www.alisaberi.ir ستون تغییر کاربری برای هوده بردن دانشجویان دسترس پذیر است. افتخار همدرسی  و دوستی با وی برایمان سی ساله است. پس به خود اجازه دادیم از ایشان بخواهیم مطلبی را که برای پرونده خاص نوشته سر و سامان دهد و به بهانه نقد جزئیات، کلیات را بیاموزاند. چنین کرد و نگاشته اش پس از ویراستاری علمی، فنی و ادبی و داوری حقوقی در مجله وزین کانون وکلای دادگستری مرکز به چاپ رسید که به پیوست پیش نهاده می شود.(تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها، محمد موسوی مقدم، مجله کانون وکلا، شماره 245، بهار 99)

  1. نکته کلیدی نقد دادنامه:

 به شرح نگاشته پیشین ایرادات دادنامه فراوان و بی شمار است. اما مطمئن هستیم دیوارکشی، تراس بندی، محوطه سازی و غیره را که شاکی برای اغراق و جلب توجه در شکایت آورده دادگاه استان رد کرده و دادخواهمان ( موکل) را تبرعه خواهند کرد. محل نزاع و اصل اساس بحث آن چیزی است که کارشناس و شاکی یکسویه و ناعادلانه و غیرمنصفانه بنای مسکونی 220 متری نامیده اند و با وجود آنکه دکتر محمد پارسا دادرس دادگاه، توانا و هوشمند بوده و هستند شاید به دلیل آمار آخر ماه که آفت این روزهای دادگستری ماست کامیاب شده اند ذهن نامبرده را به بیراهه کشانده و از راه عدالت بیرون برد. بنای بی در و پنجره، شیر بی یال و دم است که خدا هم چنین شیری  نیافریده است. محمد موسوی مقدم به عنوان نویسنده بی طرف و فرهیخته و استاد متخصص موضوع در شماره 3 بند 6نگاشته خویش که آن را درشت نمایی خواهیم کرد فراگیر نشدن و نبودن تغییر کاربری بر این بخش را به روشنی استدلال آورده اند و مستند گویی کرده اند که ما را از دوباره نویسی بی نیاز می کند. دادگاه را به عنوان سشعبه ویژه و تخصصی تغییر کاربری از بدیهیات و کلیات بی نیاز می دانیم. اما با پوزش و حفظ امانت کل نگاشته چاپ شده محمد موسوی مقدم را پیش می نهیم با تأکید بر بند 6 آن و بویژه شماره 3 این بند که بنای اصطلاحی را به چالش گرفته است. امیدواریم حق تضییع شده دادگاه به دست تو.انای شما بازگردانده شود. با وجود آنکه به دستور آن جنابان پرونده برای پرسش از بنیاد مسکن مبنی بر دخول در بافت روستا یا خارج بودن از آن به دادگاه نخستین بازگردانده شده و در صورت مثبت بودن پاسخ آن نهاد مبنی بر فراگیری بافت روستا یا خارج بودن از آن به دادگاه نخستین بازگردانده شده و در صورت مثبت بودن پاسخ آن نهاد مبنی بر فراگیری بافت روستا نوبت به پدافند ( دفاع) دیگری نمی رسد اما نگرانی و دلواپسی از در معرض خطر بودن حق موکل بر آنمان داشت تا کاری نو کرده و حتی از ارائه نقد علمی نیز نگذریم. می دانیم شما عالیجنابان با روشن بینی و شکیبایی آن را بی ادبی تلقی نکرده، دربرگرفته تکلیف و وظیفه حرفه ای خواهید دانست. موضوعات دیگری نیز وجود دارند که در صورت دسترسی با آن مستندات و مدارک و تعیین به درستی آن ها باز هم دست به قلم شده  و با پوزش پیشاپیش آن ها را خواهیم فرستاد.

با سپاس دوباره

دادفران پژوهش خواه

علی صابری- مهدی شیرخانی

دکتر علی صابری 486 بازدید 1399/06/16 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

شبکه های اجتماعی

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...