دعوی در برابر بانک اقتصاد نوین

 
آموخته ها و اندوخته های یک دادفر
دعوی در برابر بانک اقتصاد نوین 
علی صابری
 
پیشکش به همکارم سعید دهقان و نیز دادخواهم منیژه محلوجی.
1- دادخواهم سرکار خانم منیژه محلوجی پس از این پرونده نیز به دفترم رفت و آمد دارد. فرزندش دانشمندی است کوشا و ... . دادخواهم هنوز شگفت زده است از دادنامه ای که به نفعش در برابر بانک اقتصاد نوین صادر شد. البته که بانک خوبی است و خودم ده سالی است در شعبه صادقیه کد 119 حساب شخصی دارم اما مانع نیست که مسئولیتش را نخواهیم. آری، دادخواهم به برآیند خود رسیده که اگر پی پرونده کیفری می رفت دستش به هیچ جا بند نبود. این را هم خودش می گوید و هم دادرس رسیدگی کننده به پرونده کیفری در دادگاه استان به وی چنین گفته بود. 
 
دادخواه خشنود است اما من راضی نیستم. نه از خودم چه، اشتباه کردم و ماده 11 قانون مسئولیت مدنی را نیز کارا دانستم، نه از دادگاه که به ماده 35 قانون پولی بانکی هیچ اشاره ای نکرده است .
2- هم همکارم در کانون دادفران استان، سرکار خانوم شوکا یاوریان و هم  همکلاسم در دوره ی کارشناسی دانشکده ی حقوق ورودی سال 69 سید ماشاالله بیضایی کارشناس حقوقی بانک ملی مشهد، پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع مسئولیت مدنی بانک نوشته اند  و به ماده 35 قانون پولی و بانکی رسیده اند. رویه ی قضایی در این باره فقیر است.
3- عباس میرشکاری هم در کتاب در پیشگاه قاضی که کاش در پیشگاه دادرس نام داشت و هم در رساله ی عملی مسئولیت مدنی این پرونده را به چالش کشیده ، اشتباهات مرا برشمرده و دادنامه ها را به داوری نشسته است . آن ها را پیش از این نیزآورده ام و نیازی به بازگو  کردن نیست.
4- در تارنمای وکلای ملت نیز در ستون وکالت حرفه ای و نه حرفه وکالت به این پرونده اشاره کرده ام و پند همکار پیشکسوتم را به گوش جان شنیده ام که کمتر تند بنویسم.
5- گفتگوی قلمی با همکارم سعید دهقان را نیز در حاشیه خواهید خواند.
6- و اما چون آهنگ آن دارم که در ستون  اندر ماجرای روزگار دادفران در مجله سپهر عدالت واژه های دادرسی در برابر دادفر را به چالش کشم متن کامل پرونده را بازنویسی می کنم تا ذهن ها برای آن هنگام آماده شود.
جهت ملاحظه ی اوراق پرونده کلیک کنید.

دکتر علی صابری 1563 بازدید 1396/08/09 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

شبکه های اجتماعی

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...