ناخاطرات (10)

آموخته ها و اندوخته های یک وکیل

ناخاطرات(10)
علی صابری

 

پیشکش به دوست و همکارم آرش دولتشاهی.

1-     زنده یاد محمد حقوقی هنگام نگارش مجموعه شعر زمان ما که هر جلد آن نقد آثار یکی از شعراء معاصر را دربر داشته و نشر نگاه با مدیریت علیرضا رئیسی دانائی آن را چاپ می کند و پس از مرگ حقوقی فیض شریفی نگارش آنها را به عهده دارد در نقد آثار شاملو می نگارد که هر نویسنده و هنرمندی یک اثر بدیع و خاص دارد بقیه تقلید و تکرار همان اثر است .

2-     آرش دولتشاهی در تارنمای وکلای ملت چندی پیش به بهانه چاپ کتابی در نقد رای پرونده خونهای آلوده مطلبی نگاشت و گریزی زد به کم لطفی قوه قضائیه حتی در مسائل پژوهشی نسبت به جامعه وکالت .

3-     کتاب با مشخصات زیر به چاپ رسیده :

نام کتاب :رای حقوقی هموفیلی ها(مسئولیت مدنی، اثبات رابطه سببیت و نقش دادرس در ساخت قاعده مدنی)

مؤلفان: دکتر مسعود امرایی فرد،دکتر بهرام درویش، محمد عبدالصالح شاهنوش فروشانی

مشخصات نشر: تهران قوه قضائیه،مرکز مطبوعات و انتشارات، 1393.

کتاب را خودم در کتابفروشی ها نیافتم، آرش عزیز زحمت آن را کشید. علاقمندان به یاد دارند رای دوم پرونده خونهای آلوده صادر شده در سال 85 توسط حسین محمدخانی در کتابی بنام مسئولیت مدنی دولت در بارگه داد توسط نشر بعثت چاپ شد اما هیچ نسخه ای به بازار نیامد؛ بخشی سهم مؤلف شد، بخشی به من رسید و بخشی دیگر به کانون هموفیلی ایران. به هرحال امیدوارم خوانندگان و بویژه دادرسان جدید این پرونده ملی پژوهش ها و برآیندهای دادرسان پیشین را بخوانند که البته با درنظر گرفتن دادنامه های جدید بعید است چنین کرده باشد اگر ستون نقدرهایی بخش را ادامه می دادم آنجا می بایست نوشت که به واقع کانون وکلا برای نشان دادن تاثیر حضور وکیل چه کرده است ؟ایراد به قوه قضائیه جای خود آنچه کانون وکلا کرد (صندوق حمایت) و نکرد را چه کسی پاسخگوست ؟دادسرای انتظامی ما در برخورد با وکیل پرونده چه کرد ؟درباره این پرونده پژوهش خواهی دیگر نیز صورت گرفته که جا به جا آن را توضیح داده یا به مناسبت خواهم داد .

 

دکتر علی صابری 2048 بازدید 1394/03/23 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

شبکه های اجتماعی

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...