ناخاطرات (17)

 آموخته ها و اندوخته های یک وکیل 

ناخاطرات (17)

علی صابری 

 

وزیر بهداشت:

ایران نتوانست از قربانیان فرآوردهای خونی آلوده فرانسوی حمایت کند

هاشمی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره حمایت وی از ورود فابیوس به ایران و کسی که عامل انتقال فراورده‌های خون‌س آلوده به ایران بوده است، گفت: صحبت من در آن فضا با این هدف بود که نباید دستگاه دیپلماسی کشور را دچار چالش کرد. این سخنان چند روز پس از سخنان رهبری مطرح شد. 

وی با اشاره به اینکه بنده افتخار می‌کنم که در همسایگی من شخصی مانند آقای ظریف است که رهبری صفاتی را برای ایشان به کار بردند که برای کسی به کار نبردند، افزود: رهبری با کسی رودربایستی ندارد بنابر این سخنان ایشان در حمایت از آقای ظریف برای بنده مهم است. 

وزیر بهداشت با بیان اینکه در پرونده خونهای آلوده تنها ایران درگیر نبوده است، گفت: سهم ایران از این مسئله بیش از 10 درصد نبوده است در حالی که در فرانسه 90 درصد دریافت کنندگان پول مبتلا به ایدز یا هپاتیت شدند در کنار این مسئله فابیوس در آن زمان نخست وزیر بودند و منظور من این بود که این دو مقوله را یعنی بحث دیپلماسی و این بحث را نباید به هم ربط داد. خودم فکر می‌کردم حرف درستی می‌زنم حالا دوستان سلیقه دیگری دارند. 

هاشمی با اشاره به اینکه عملکرد ما در پرونده قضایی فرآورده‌های خونی آلوده خوب نبوده است، گفت: وزارت بهداشت سالانه 16 و 17 میلیارد خسارت به این خانواده‌ها می‌دهد و در حالیکه ایران از این مسئله شکایت کرد و وکیل گرفت اما به خوبی نتوانست از قربانیان این پرونده حمایت کند در حال حاضر این پرونده باز است اما به نظر می‌رسد تمام مراحل قانونی آن گذرانده شده و دست طرف مقابل در این بخش پرتر است. 

وی گفت: دو سال پیش آقای آیت‌الله آملی لاریجانی با من در این خصوص صحبت کردند و در خصوص این پرونده با بنده هم‌عقیده‌اند البته حاشیه‌های بی‌جای اقتصادی در این پرونده ایجاد شده و منبع درآمدی برخی شده است. 

 

پاسخ علی صابری به اظهارات وزارت بهداشت مندرج در خبرگزاری تسنیم‎

جناب آقای رضایی

با سلام 

احتراماً

با توجه به حق ایجاد شده برای من و موکلینم در پاسخگویی نسبت به اظهارات وزیر محترم بهداشت درباره پرونده خونهای آلوده به صراحت به استحضار می رسانم بیانات ایشان مصداق واقعی و بارز خط غلط املا غلط انشا غلط است . بنابراین شرعاً و قانوناً مکلفم پاسخ گویم. امیدوارم در اجرای رسالت اجتماعی و مطبوعاتی خویش یا همین متن را منعکس کرده یا در قالب گفتگو این امر صورت گیرد . اطلاعات وزیر محترم درباره پرداخت سالانه 16 تا 17 میلیارد تومان به خانواده های آسیب دیدگان فرآورده های خونی نادرست است از سال 85 بدین سو مجموع مبلغی که در اجرای دادنامه های قضایی به آسیب دیدگان پرداخت شده حدود چهل میلیارد تومان است ضمن آنکه این محکومیت تنها مربوط به فرآورده های وارداتی نیست و آسیب ناشی از فرآورده های تولیدی داخل را نیز دربر دارد تفکیک به آسانی ممکن است تا آنجا که میدانم هیچ وکیلی هیچ دعوی بین المللی علیه دولت فرانسه اقامه نکرده و حتی این بحث در قالب مذاکره نیز با دولت خارجی صورت نگرفته است . کاش وزیر محترم مشخصات دعوی اقامه شده را ابراز کند . درباره امکان اقامه دعوی شاگردان دکتر عباس کریمی که اکنون همگی اساتید دانشگاههای کشور هستند بحثی را در محیط مجازی پیش کشیده و با استدلال اقامه دعوی را ممکن می دانند فایل بحث ها برایتان فرستاده می شود تاکید می کنم کاش وزیر محترم اشاره به پرونده تشکیل شده داشته باشند  در صحنه بین المللی کاری نکردیم تا برنده یا بازنده باشیم و دست حریف پرتر باشد یا نباشد نیز کاش وزیر محترم با جزئیات بیشتری به گفتگوی خویش یبا رئیس قوه قضائیه درباره این پرونده اشاره می کرد . متاسفانه اطلاعات واقعی داده شده به ایشان مربوط به پرونده های مطروحه در قوه قضائیه در داخل است که چالش ایجاد شده در این چندسال را بارها و بارها در رسانه های عمومی و محیط های تخصصی به بحث گذاشته ام اشاره وزیر محترم به درآمدهای برخی افراد در این پرونده ها مصداق بارز نشر اکاذیب و تهمت و افتراست ضمن یادآوری مسئولیت اخروی به ایشان و درنگذشتن از حق شخصی خویش اعلام می کنم که متاسفانه امکان شکایت از ایشان فراهم نیست چه قوه قضائیه حتی در چالشی ترین دوران اختلافات خویش با دولت در دولت دهم درباره این پرونده با وزارت بهداشت هماهنگ هم پا و هم نظر است و از استقلال و بی طرفی خارج شد در پاسخ بدیشان اعلام می کنم آنچه موکلینم به عنوان آسیب دیده دریافت کرده اند مصداق درآمد نیست بلکه حق یا به عبارتی پول خون ایشان است هیچ کس دیگر نیز درآمدی از این پرونده نداشته و ندارد مگر من به عنوان یگانه وکیل پرونده که آنچه گرفته ام حق الوکاله است آن هم طبق تعرفه با پرداخت مالیات قانونی و آنچه به سمن حامی بیماران پرداخته ام  که مورد اعتراض هر دو دولت اصولگرا و اصلاح طلب است از سهم خودم بوده و مصداق بخشش است و به حوزه کار وزیر محترم ارتباطی پیدا نمی کند می بینید که اشاره ایشان به بحث درآمد تهمتی است بر پایه اطلاعات نادرست بدنه وزارتخانه .

دکتر علی صابری 1828 بازدید 1394/06/11 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

شبکه های اجتماعی

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...