تکیه بر اسناد حقوق بشری (15)

 

آموخته ها و اندوخته های یک دادفر

تکیه بر اسناد حقوق بشری (15)

علی صابری

 

بازتاب گزارش حقوق بشری مازندنومه در نشریه امریکایی
 
در مقاله نشریه علمی و پژوهشی امریکایی، ضمن اشاره به شکستن رویه سنتی در دادگاههای ایران توسط جناب آقای حشمت رستمی درونکلایی، قاضی برجسته مازندرانی، به چندین رای صادر شده در شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر مازندران، مستند به تعهدات بین المللی ایران در زمینه حقوق بشر  پرداخته شده است.
 
این نشریه به منبع اصلی خبر و ادرس سایت مازندنومه، همچنین نام خبرنگار نیز اشاره کرده است.
 

 

 
انعکاس آراء قاضی ایرانی در مجله حقوق بین‌الملل ویرجینیا
 
۵ آذر ۱۳۹۷ 
    
سنت‌شکنی قاضی حشمت رستمی در صدور آراء حقوق بشری
 
پایگاه خبری اختبار- فرشاد رحیمی دیزگوین، دانشجوی دکتری علوم قضایی در دانشگاه میشیگان، به تازگی مقاله‌ای با عنوان «اجرای معاهدات بین‌المللی توسط دادگاه‌های داخلی ایران، پیشرفت نوین» در مجله حقوق بین‌الملل ویرجینیا منتشر کرده است. این مقاله ضعف‌های نظام آموزشی ایران در رشته حقوق، بالاخص رشته حقوق بین‌الملل مطرح شده است. مواردی همچون عدم آگاهی قضات و حقوقدانان از حقوق بین‌الملل و معاهدات بین‌المللی؛ کیفیت اساتید حقوق و نظارت بر عملکرد آن‌ها؛ پذیرش دانشجویان حقوق؛ روش‌های آموزشی و دوره تحصیلی حقوق و منابع آموزشی.
وی در شرح مورد نخست (عدم آگاهی قضات و حقوقدانان از حقوق بین‌الملل و معاهدات بین‌المللی) به بیان نظریات موجود در فرض مواجهه قضات با رای بین‌المللی می‌پردازد و در همین راستا حشمت رسنتمی، مستشار دادگاه تجدیدنظر مازندران را مورد تمجید قرار می‌دهد.
 

دکتر علی صابری 1149 بازدید 1397/09/06 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

شبکه های اجتماعی

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...