جایگاه حقوق خوانان (5)

آموخته ها و اندوخته های یک وکیل
جایگاه حقوق خوانان در تصمیم گیری های شهری و کشوری(5)
علی صابری


26/8/92
رئیس گرامی شورای اسلامی شهرتهران
جناب آقای دکتر مسجدجامعی

با سلام وسپاس
    پیرو نامه پیشین و ارائه چند پیشنهاد در جهت حرکت به سوی شهر دسترس پذیر یا شهر بدون مانع که استفاده کنندگان اصلی از آن طرح، معلولین هستند و با پرهیز از دوباره گویی آنها از آنجا که در آستانه 12 آذر روز جهانی معلولین هستیم بدینوسیله خواهشمندم دستور فرمائید وقت ملاقاتی از سوی دفتر برای من وجناب آقای معینی مدیرعامل شبکه تشکل های نابینایان وکم بینایان کشور و مدیرمسئول روزنامه ایران سپید یگانه روزنامه ویژه نابینایان و عضو ستاد مناسب سازی شهرداری تهران، تعیین شود تا حضوری خدمت رسیده ومطالب را توضیح دهیم. گفته بسیار است وقلم من نارسا وناکارا و فرصت شما ارزنده وگرانمایه پس شایسته تر آنکه مطالب حضوری بیان شده و بی درنگ مورد بحث ونظر کارشناسی قرار گرفته وعملیاتی شوند.

با دوباره گویی سپاس
علی صابری
عضو علی البدل شورای شهر تهران
رئیس هیئت مدیره شبکه تشکل های نابینایان وکم بینایان کشور


4/9/92
جناب آقای دکتر مسجد جامعی
رئیس گرامی شورای اسلامی شهر تهران

باسلام واحترام
    به پیوست عین نامه جامعه معلولین ایران که در حوزه معلولین جسمی وحرکتی فعال است پیشکش می شود. شاید ناممکن بودن دسترسی آسان به مسئولین وشاید گریز از پیچ وخم های اداری موجب شده ایشان نامه را برای من بیاورند به هرحال مناسب سازی نشدن فضاهای اداری بویژه برای معلولین جسمی را نیز باید به عنوان دلیل افزود اما واقع بینانه تر آن است که ایشان مرا یگانه نماینده خویش در شورا می دانند البته از زحمات حاج مجتبی شاکری نباید چشم پوشید اما او از بدنه جامعه معلولین نیست وتا کنون در این عرصه کمتر فعال بوده، به هر رو با پافشاری بر نامه پیشین خود وپیشنهادات ارائه شده وبدون دخالت در تصمیم گیری شما دستور شایسته قانونی را خواستارم .

با سپاس فراوان
علی صابری

1/11/92
استاد گرامی جناب آقای دکتر احمد مسجدجامعی
رئیس ارجمند شورای اسلامی شهر تهران
 
با سلام وسپاس
  پیرو نامه های پیشین خود در رابطه با شهر دسترس پذیر وتوجه بیشتر به امور معلولین که خوشبختانه به ظاهر در حال پیگیری هستند و به همت سرکارخانم دکتر دانشور کارگروهی برای احقاق حقوق شهروندی این گروه در کمیسیون اجتماعی فرهنگی در حال شکل گیری است، این بار از زاویه نگاه حقوقی خویش در رابطه با همه مردم مطلبی را به آگاهی می رسانم. بنا به اعلام دکتر محمدرضا کامیار وکیل پایه یک دادگستری ورئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری مرکز در دوره ریاست جنابعالی بر شورا یا شاید بیش از آن طرحی از سوی اداره معاضدت برای ایجاد مشاوره رایگان حقوقی در شهرداری ها به شورا ارائه شده، از آنجا که دوره دو ساله هیئت مدیره کانون وکلا رو به پایان است و این تغییر شاید موجب جابه جایی رئیس اداره معاضدت شود بیم آن می رود آموزه دکتر کامیار خودآگاه یا ناخودآگاه به فراموشی سپرده شود. بنابراین خواهشمندم امکانی را فراهم کنید که حتی شده در چند دقیقه موضوع را با هم بررسی کرده ودکتر کامیار را نیز فراخوانیم تا با پیشنهادی دقیق این خدمت معنوی به شهروندان تهران ارائه شود. مابقی توضیحات را وا می نهم تا در دیداری حضوری به آگاهی برسانم.


با دوباره گویی سپاس
علی صابری
عضو علی البدل شورای اسلامی شهر تهران
وکیل پایه یک دادگستری
عضو علی البدل هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز

21/4/93
«بسمه تعالی»

رئیس ارجمند شورای اسلامی شهر تهران
جناب آقای دکتر احمد مسجد جامعی 

با درود و سپاس 
      پیرو همت و تلاش سرکار خانم دکتر فاطمه دانشور رئیس گرامی کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران دوره چهارم کارگروه افراد با نیازهای ویژه ( معلولین) تشکیل شده و با تعیین گروه کارشناسی جلسات منظم خویش را آغاز کرده، امید آن است که در راه احقاق حقوق شهروندی این گروه گام های مطمئن و مؤثری بردارد. بنابراین بجا، روا، شایسته و پسندیده است به رؤسای شش گانه شورا و نیز هیئت رئیسه دستور دهید همه مسائل معلولین با این گروه در میان گذاشته شود. به عنوان نمونه در نبود و جای خالی چنین دستوری می رفت تا کمیسیون فرهنگی طرح باغ گل ویژه نابینایان را با کسب نظر کارگروه واخواهی و پژوهش کند که بودِ سرکار خانم دانشور در واپسین گام، مانع این هوده نبردن شد. فشرده کلام آن که خواهشمندم مقرر شود رؤسای کمیسیون ها در مسائل کلی مربوط به طرح ها و لوایح به دیگر اعضاء در مسائلی که لازم می دانند امور مربوط به معلولین را با کسب نظر و مشورت کارگروه سامان بخشد تا هم از ظرفیت افراد متخصص و متعهد کارشناس این کارگروه استفاده شود و هم فلسفه تشکیل کارگروه رعایت شود .


بادوباره گویی سپاس
علی صابری
عضو شورای اسلامی شهر تهران
رونوشت: سرکار خانم دکتر فاطمه دانشور. 

29/4/93
«بسمه تعالی»

رئیس گرامی شورای اسلامی شهر تهران

بادرود و سپاس
       پیش از عضویتم در شورای اسلامی شهر تهران و در اواخر پاییز سال 1392 از قول جناب آقای مجتبی شاکری در خبرها خواندم که ساختمان شورای اسلامی شهر تهران به عنوان پایلت، نمونه و الگو مناسب سازی خواهد شد. که البته در راستای این مهم هنوز اقدام جدی صورت نگرفته، برای اثبات اینکه مناسب سازی منحصر به سطح شیب دار و امور ساده از این قبیل نیست خواهشمندم با کسب نظر از کارگروه ویژه معلولین که تبلور و چکیده کارشناسان فعالین و سمن های مربوط به معلولین شهر تهران است و نیز حاج مجتبی شاکری که نظرات جانبازان را به حق نمایندگی می کند، همچنین دکتر اقبال شاکری، دکتر احمد دنیا مالی اعضای کمیسیون عمران و اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی شورا بسته کامل مناسب سازی فضاها از قبیل تجهیز، سرویس های بهداشتی به گونه ای که برای ورود و خروج صندلی های چرخ دار مناسب باشد، نصب علامت بریل بر آسانسور - طبقات و کلیه اتاق های شورا، خرید و نصب مکان یاب بر سردر شورا برای راهنمایی نابینایان که توسط خانه نور جانبازان ساخته شده و در جلسه 23 مهر 92 به همراه قلم قرآنی از سوی دکتر جعفری مدیرعامل خانه نور در شورا به نمایش درآمد و ....  تهیه و اقدام اجرایی هرچه زودتر آغاز شود تا بتوانیم با ارائه این نمونه و الگو شهرداری تهران و ستاد مناسب سازی آن را عملاً راهنمایی و هدایت کنیم. یادآور میشوم انجام این امور که بی گمان می بایست همراه با کارشناسی و به گونه تخصصی باشد هزینه چندانی دربر ندارد. مثلاً مکان یاب که برای نخستین بار در ساختمان عمومی با امید به خدا و لطف شما نصب خواهد شد به گفته جانباز عزیز جناب آقای دکتر جعفری بهایی کمتر از پانصدهزارتومان دارد. خواهشمندم با دستور مساعد عملاً زمینه را برای آغاز کارشناسی و اقدام اجرایی پس از تعطیلات رسمی شورا فراهم کنید.

با دوباره گویی سپاس
علی صابری
عضو شورای اسلامی شهر تهران

رونوشت:
1-    سرکار خانم دانشور، رئیس گرامی کمیته اجتماعی و عضو کارگروه ویژه معلولین .
2-    جناب آقای مجتبی شاکری، جانباز ارزشمند و عضو کارگروه ویژه معلولین .
3-    سرکار خانم راستگو، علاقمند در این حوزه .

22/10/93
جناب آقای مهندس چمران 
ریاست محترم شورای اسلامی شهر تهران

با سلام
   احتراماً؛ عطف به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در شهریور ماه 1393 ناظر به تعرفه سرویس مدارس و رایگان شدن هزینه سرویس مدارس استثنائی تهران که به ظاهر معاونت حمل و نقل و ترافیک عهده دار اجرای آن است پس از کش و قوس های فراوان در مناطق مختلف شهرداری موضوع اجرایی شده اما به قرار اطلاع مناطق 20- 21 و 22 محروم مانده اند. بویژه خبر دارم یکی از مدارس نابینایان واقع در منطقه 20 شاید بدین استدلال که در شهرری قرار دارد و خارج از عنوان شهر تهران است عملاً مشمول مصوبه نشده  این درحالیست که همه مصوبات شورا که در آنها کلمه تهران بکار رفته از جهت موضوعات مربوط به شهرداری شهرری را نیز دربرمی گیرند. عنوان شهرداری آنجا نیز شهرداری تهران منطقه 20 است. بنابراین خواهشمندم در اجرای آئین نامه مکاتبات شورای اسلامی شهر تهران این نوشته را با صلاحدید خویش برای معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری فرستاده، تاکید فرمایید گزارشی از روند اجرا به شورا فرستاده شود.

با سپاس فراوان
عضو شورای اسلامی تهران- ری وتجریش


25/11/93
«بسمه تعالی»
جناب آقای مهندس چمران
ریاست محترم شورای اسلامی شهر تهران

با سلام
    احتراماً؛ در رابطه با مصوبه شورا به تاریخ تیرماه 1384 مبنی بر مناسب سازی فضاها و معابر شهری برای جانبازان و معلولین که حضور یک نماینده از شورا به انتخاب کمیسیون عمران را مقرر می داشت و مصوبه اخیر شورا مبنی بر تغییر کمیسیون عمران به کمیسیون معماری و شهرسازی و هدف طراحان مبنی بر افزوده شدن یک نماینده از شورا با معرفی کمیسیون معماری و شهرسازی در کنار فرد معرفی شده کمیسیون فرهنگی چنانکه هنگام تصویب طرح دوفوریتی مورد اشاره دکتر دنیامالی نیز قرار گرفت چنانچه با تفسیر و برداشت اینجانب موافق هستید مبنی بر آنکه شورا می بایست در ستاد مناسب سازی فضاها و معابر شهری شهرداری تهران از این پس دو نماینده داشته باشد و اگر فرض را بر این بگیریم که اینجانب معرفی شده از کمیسیون فرهنگی هستم خواهشمندم دستور فرمایید کمیسیون معماری و شهرسازی فرد مورد نظر خود را جهت رأی گیری در شورا معرفی کند. نیز خواهشمندم چنانچه این تفسیر را درست نمی دانید صراحتاً اعلام فرمایید تا اقدامات اصلاحی بعدی پیشنهاد شود.

با سپاس فراوان
علی صابری
عضو شورای اسلامی شهر تهران

4/8/94
جناب آقای مهندس چمران
رئیس ارجمند شورای اسلامی شهر تهران دوره چهارم –سال سوم

با درود و سپاس
       چنانکه در جلسه سه شنبه 21 مهر 94 شورای اسلامی شهرتهران به مناسبت گرامیداشت روز جهانی عصای سفید (نابینایان) که 15 اکتبر هم هنگام با 23 مهر هر سال است گفتم شهردار تهران در تاریخ 13 مهر 94 گروه مشورتی شهر دسترس پذیر (شهر بدون مانع) را تشکیل داده و اعضای آن را تعیین کرده اند. بیان سپاس خویش را از سوی خود و جامعه معلولین ابراز داشتم و همانجا خواستم جنابعالی نیز فرد یا گروهی از صاحب نظران و مدیران سمن های فعال در این رابطه را به عنوان مشاور خویش در این باره برگزینید که اگر مشاور یا گروه مشورتی شهردار هزینه دربر دارد هستند سمن هایی که بی دلیل و به رایگان حاضرند به رئیس شورا در این رابطه مشاوره دهند . کلیه طرح ها و لوایح خاص ناظر به کودکان، سالمندان و معلولین می تواند مشمول مشاوره گیری قرار گیرد نیز فرد یا گروه تعیین شده موظف خواهند بود آنچه را درباره گروه آسیب پذیر می تواند مورد تصویب شورا قرار گیرد با کارشناسی آماده و پیشکش اعضاء کنند. خواهشمندم در صورتیکه با اصل پیشنهاد موافق هستید اعلام فرمائید تا در جزئیات نیز نظراتی پیشنهاد شود.


با دوباره گویی سپاس
علی صابری
عضو شورای اسلامی شهر تهران


15/9/94
«بسمه تعالی»

رئیس ارجمند شورای اسلامی شهر تهران، دوره چهارم، سال سوم
جناب آقای مهندس چمران

   بادرود و سپاس و پوزش از اینکه به دلیل فراخوانده شدن به جلسات گوناگون ناظر به گرامیداشت روز جهانی معلولین نتوانستم در جلسه یکشنبه 15 آذر 94 شورا شرکت کنم پیشنهاد میکنم به مناسبت همین روز از معلولین شاغل در شورا تقدیر به عمل آورید. بی گمان هر هدیه ای که به دست جنابعالی به عنوان رئیس شورا پیشکش ایشان شود برایشان به یادماندنی و ارزشمند است.

با دوباره گویی سپاس
علی صابری

 

دکتر علی صابری 2034 بازدید 1396/02/18 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

شبکه های اجتماعی

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...